Studiepunten

Hieronder staat een tabel met het aantal studiepunten van de Mesologie.
DA = Docent-afhankelijk lesuur (contactuur)
T = Theorieles
P = Praktijkles
DO = Docent-onafhankelijk lesuur, uitvoeren van opdrachten / taken
ZS = Zelfstudie-uren

Studiebelasting: gemiddeld circa 20 uur / week.

Met onderstaande tabel voldoet de Academie voor Mesologie ruimschoots aan de Benchmark Naturopathy van de wereldgezondheidsorganisatie (WHO) van 2010. (zie Benchmarks Naturopathy (WHO).

VAKKEN zonder MBKcontacttheoriepraktijkopdrachtzelfstudie
2020DATPDOZS
Anatomie4646046138
Fysiologie3434034102
Pathologie3434034102
Biochemie, nutrikinetiek3636036108
Uitsluiting, klinische les, Dif.diagnostiek161601648
Neurologie660618
Evolutieleer, embrologie161601648
Farmacologie, laboratorium181801854
Homeopathie, Fytotherapie5252050156
Electro Fysiologische Diagnostiek (meting)46163014448
Oosters (TCM, Ayurveda)977819128234
Lichamelijk onderzoek5665016466
Psychologie (TPR)5426285878
Orthomoleculair, voedingsleer4646028138
Mesologie5454048162
Bedrijfskunde, gezondheidszorg, wet202007460
Integratie onderzoek en behandelen3015155445
Co-Therapie (stage & kliniek)3100310060
TOTAAL (Vertikaal)9715194529541665
TOTAAL (DA + DO + ZS)3590
Berekening aantal ECTSSBUECTS
Literatuur boeken en readers1.33548
Stage & kliniek1.71661
Lesopdrachten94534
Examens64423
DCU per dag 10 uur les en contact71025
Planning en organisatie student843
TOTAAL5.434194
MBK-deel1.34045
Mesologie + MBK6.774239